(HIBURAN) Anugerah Skrin 2017 (ASK2017)

dav

Drama Pesan Dari Tuhan (TV2) terbitan Rumah Karya Citra Sdn Bhd diangkat sebagai Drama Terbaik pada Anugerah Skrin 2017 (ASK2017) manakala bagi kategori filem pula, karya terbitan Tanah Licin berjudul Hanyut pula dipilih sebagai pemenang Filem Terbaik.

dav

SENARAI PENUH PEMENANG ASK2017

1. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik (Drama): Azizan Mahzan (Terima Kasih Ramadan/TV3)

2. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik (Drama): Remy Ishak (Pesan Dari Tuhan/TV2)

3. Rancangan Majalah Terbaik: Misi-K 2016 (Misi Kemanusian Pulau Cebu Filipina/ TV3)

4. Rancangan Realiti Terbaik: Mentor Milenia 2017 Akhir (TV3)

5. Pelakon Pembantu Wanita Terbaik (Filem): Diana Danielle (Hanyut)

6. Pelakon Pembantu Lelaki Terbaik (Filem):Khalid Salleh (Hanyut)

7. Lakon Layar Terbaik: Uwei Hj Saari (Hanyut)

8. Lakon TV Terbaik: Erma Fatima (Pesan Dari Tuhan/ TV2)

9. Pelakon Wanita Terbaik (Filem): Sangeeta Krishnasamy (Adiwiraku)

10. Pelakon Lelaki Terbaik (Filem): Khir Rahman (Rock Bro)

11. Rancangan Anugerah Terbaik: TV3: Anugerah Juara Lagu 31

12. Pelakon Wanita Terbaik (Drama): Fasha Sandha (Terima Kasih Ramadan)

13. Pelakon Lelaki Terbaik (Drama): Hasnul Rahmat (Kapcai Untuk Ayah)

14. Drama Rantaian Terbaik: My Sweet Lavender (Orangetree Production Sdn Bhd)

15. Drama Komedi Terbaik: Budak Ijat (Radius One Sdn Bhd)

16. Pelakon Komedi Terbaik: Ellie Suriaty (Papa Sayang/ hyppTV)

17. Pengarah Terbaik (Filem): Uwei Shaari (Hanyut)

18. Pengarah Terbaik (Drama): Erma Fatima (Pesan Dari Tuhan/TV2)

19. Filem Terbaik: Hanyut

20. Drama Terbaik: Pesan Dari Tuhan

dav

KEPUTUSAN PRELUDE ASK2017

1. Rekabentuk Set Terbaik: Rentak Juara ke-17 Akhir  (Siti Nur Mat Arip)

2. Montaj Terbaik: Anugerah Juara Lagu 31 (Hafiz Mohd Nordin)

3. Videografi Terbaik: Terima Kasih Ramadan

4. Suntingan Terbaik: Mana Kawan Adik (Dzulkifli Shaari)

5. Penata Bunyi Terbaik Rancangan Siaran Langsung: 3 Juara (Nor Azhar Md Amin)

6. Penata Cahaya Terbaik Rancangan Siaran Langsung: Anugerah Juara Lagu 31 (Nageswaran Ramanujem)

7. Rancangan Dokumentari Terbaik: Jejak Rasul As Salam 2017 menerusi isu Batu Terapung (Mohd Fasil Mohd Idris)

8. Rancangan Bual Bicara Terbaik: Wanita Hari Ini, Isu Khunsa (Siti Hasfizza Aswaty Sab Jahan)

9. Laporan Khas Berita Terbaik: Buletin Utama, isu Ulat Parkir  (Hafiz Rosli)

10. Rancangan Hiburan Terbaik: Melodi Raya (Michelle Wee)

11. Penyunting Drama Terbaik: Terima Kasih Ramadan

12. Videografi Drama Terbaik: Mahligai Cinta (Mohd Adli Maaris)

13. Drama Rantaian Popular Media Sosial: Pergilah Air Mata (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *